„Przebudzenie”

Na temat przebudzenia powstało mnóstwo książek, artykułów, warsztatów, chociażby książka o tym samym tytule Anthonego de Mello. Są też różne poradniki rozwoju osobistego, uważności, drogi duchowej, medytacje itp.

Jest to nadal ważny temat, gdyż jeszcze nie wszyscy są przebudzeni. Coraz więcej ludzi żyje świadomie, uważnie, w zgodzie z sobą , naturą, krocząc własną drogą duchową i rozwijając się w niej.

 Są jednak ludzie, którzy  dalej snują się w świecie ponurych myśli, osądów, niepokojów, katastroficznych wizji postrzegając świat, ludzi jako wrogi, niebezpieczny. Ich energia wtedy jest uwięziona, są zablokowani, zalęknieni, nieszczęśliwi. Nie potrafią jednak zaryzykować, wynurzyć się, sprawdzić, czy owe myśli mają uzasadnienie w rzeczywistości.

Niektórzy żyją w złości, nienawiści do ludzi, świata, niechęci, nieufności. Uważają, iż świat nie jest w stanie im nic zaoferować, ludzie są bezduszni, najczęściej chcą tylko manipulować, upokorzyć, zdeptać. Te osoby najczęściej opancerzają się, stawiają ogromne mury po to, by siebie chronić- jednak są bardzo samotni , co potęgują jeszcze większą nieufność i wiarę w innych. Potrafią się też wywyższać głosząc ogólne prawdy jaki ten świat jest beznadziejny, nie dopuszczając nikogo i niczego do siebie. Mają bardzo ciężką energię- złości, beznadziei, czarnych myśli.

Są też ludzie którzy po prostu przesypiają życie, żyją pozornie wykonując różne obowiązki każdego dnia, nawet dokładnie nie wiedząc po co. Nie zastanawiają się też nad sobą, nad tym co robią, jaki to ma wpływ na innych, mają bardzo mały kontakt z sobą, a tym bardziej z rzeczywistością.

 Ponieważ śpią nie zauważają wielu rzeczy wokół siebie, ze świat się zmienia, że związek się rozpadł, że dzieci dorosły, że czegoś brakuje. Nie znają dobrze siebie, ani swoich pragnień, dlatego też nie wyznaczają sobie żadnych celów. Śpią, budzą się czasem jak coś się wydarza, co wykracza poza codzienny schemat, ale później nadal śpią.

 Jest tez dużo osób, które starają się żyć świadomie, pełnią życia, z własnym nurtem. Są to najczęściej osoby, które odkryły własną ścieżkę rozwoju, podążają nią w zgodzie z sobą, niezależnie od tego co myślą inni. Nie boją się iść, rozwijać, akceptować to co się przydarza, rozumieć to co się z nimi dzieje oraz jaki jest świat. Wiedzą tez po co są na tym świecie i co maja do zrobienia dla siebie, dla innych. 

Co ciekawe dużo osób właśnie na tej drodze przemian, transformacji doświadcza Boga, Siły Wyższej. Jest to rozwój duchowy, gdzie osoby łączą się z Siłą Wyższą, Kosmosem, Wszechświatem, Duszą, Centrum czy Bogiem. Każdy nazywa to tak, jak tego doświadcza.

W wielu wypowiedziach osób oświeconych jest doświadczenie Boga i Bożej obecności, opieki, miłości, prowadzenia. Wtedy tez odwraca się energia, system wartości obraz siebie, świata, wszystko się wówczas zmienia, gdyż przychodzi do nich miłość i dobro. Zwłaszcza ta nieskończona miłość, nieograniczająca miłość, bezwarunkowa miłość, którą można doświadczyć tylko od Boga.

Czym jest więc przebudzenie?

Miłością

Świadomością

Byciem w tu i teraz

Uważnością

Byciem w zgodzie z sobą

Byciem w przepływie, we flow

Jeśli masz dużo ograniczeń, blokad, konfliktów wewnętrznych, negatywnych uczuć, nie jesteś w tzw. flow, a twoja energia jest uwięziona.

Pomiędzy ciałem , duszą , umysłem musi być przepływ, harmonia, muszą być połączone ze sobą i razem współdziałać tworząc jedno.

Jak to zrobić?

Trzeba się najpierw przebudzić, wyjść z własnych ograniczeń, odkryć własną drogę i nią podążać, zmieniać siebie i świat, połączyć się z Siłą Wyższą by zrozumieć istotę rzeczy, sens istnienia i nastawić się na prowadzenie, miłość, łaskę, obfitość, akceptację. To tylko tyle i aż tyle.

A czym dla Ciebie jest przebudzenie?

Na jakim etapie jesteś?

Czy żyjesz pełnią życia?

Czy żyjesz?

Czy znasz swoją drogę?

Czy bliski jest Ci rozwój duchowy?

Otwórz się na nowe życie, na miłość , spełnienie, dobrą energię, wyjdź z własnych ograniczeń, z ciemności. Znajdź swoją drogę. Bóg ma plan dla każdego z nas, nie jesteś na tym świecie przypadkowo. Musisz tylko odkryć co jest pisane Tobie.

Tego Ci życzę ..

anablog2020

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: