Jak sobie radzić w czasie pandemii?

Obecna sytuacja jaką przeżywamy jest trudna dla nas wszystkich. Jest to z jednej strony czas wojny bez wojny, czas wielkiego strachu, niepokoju, pustych ulicy, sklepów, placów zabaw, żołnierzy pilnujących porządku na ulicach. Gdzie niegdzie  mijających  się na ulicy ludzi, przechodzących szybko obok siebie, w dużym dystansie, patrzących na siebie z nieufnością, obawą. To czas w którym jesteśmy zamknięci w domach, gdzie dzieci nie mogą swobodnie bawić się, cieszyć wiosną, uczyć się w szkołach, spotykać z kolegami. To czas w którym rodzice mają jeszcze więcej obowiązków, którym muszą podołać- nauka z dziećmi, organizowanie atrakcji-żeby dzieci się nie nudziły, nie czuły się samotne. Pomiędzy tym muszą gotować, sprzątać, prać, chodzić do sklepów jednocześnie być na bieżąco z pracą, wiadomościami podawanymi w mediach, kolejnymi rozporządzeniami, obostrzeniami. Zanikły czasy spotkań, imprez, kultury, sztuki, sportu, śmiechu, zabaw, hałasu, dźwięków.  Jest cisza, jest pustka.

Z drugiej jednak strony mamy czas na zatrzymanie się, zwolnienie, refleksję.  Przewartościowanie. Niektórzy zauważyli już wcześniej, iż świat biegnie za szybko, że ludzie zajęci są coraz bardziej pędzeniem naprzód, gromadzeniem, zdobywaniem . Nieustającym wyścigiem o lepsze jutro o lepszy zawód, pozycje, o lepszy dom, znajomości, więcej wycieczek, więcej wspinaczek, więcej diet, więcej lepszych wyników w sporcie. Niektórzy  dopiero  poddani wymuszonej izolacji zaczęli się zastanawiać,  adoptować do nowych warunków. Jedni  lepiej, inni gorzej. Niektórzy z mniejszym lękiem, niektórzy z większym.  Jedni bardziej kreatywnie , inni mniej. Jednak dla wszystkich wspólnym mianownikiem jest to, że musimy zderzyć się z tym, iż świat się zatrzymał, zwolnił. Padają po kolei  szkoły, centra kultury, sportu, zakłady, fabryki, sklepy. Wiele osób może stracić pracę.  Dużo ludzi zadaje  sobie pytanie co teraz? Jak to dalej będzie? Co robić? Jak żyć? Jak wyglądało moje życie? Co się zmieniło?  Jak będzie wyglądać przyszłość? Co nas czeka?

Niektórzy  z nas dostali piękną lekcje odkrycia na nowo swoich wartości, zrozumienia tego, co jest tak naprawdę ważne w życiu, jak dużo stracili w tym biegu, jak mocno uwikłali się w różne schematy.

To co naprawdę jest ważne jest bardzo proste. Tylko nie zawsze chcemy to dostrzec.

Każdy z nas musi teraz na nowo ułożyć sobie własny plan na nowe życie- zgodnie z naturą, wartościami, w zgodzie z sobą. Jest teraz na to czas.. Czas zmiany.

I tak jak ziemia oczyszcza się sama, jak rzeka w Wenecji przybiera piękne kolory natury  właśnie dlatego, ze mogła odpocząć w zgodzie z sobą, bez ludzi, bez chemii, bez spalin- tak my możemy oczyścić swoje wnętrze i dusze ze zbędnych śmieci, niepotrzebnych rzeczy, toksycznych relacji, wszystkiego co nam szkodzi.

Nabierzmy nowego oddechu, zdrowego, uzdrawiającego nasze myśli, uczucia, ciało -pełnego spokoju, relaksu, równowagi- w zgodzie  z sobą i naturą.

Tak- to nam podpowiada teraz mądrość Świata, Ziemi, Natury być może Boga. Jak kto woli. Poddaj się temu i oczyść swoje ciało , umysł, emocje ze zbędnych śmieci. Odpręż się i weź głęboki oddech.

Znajdź w sobie spokój, dotrzyj do głębokiej części Ciebie- która wie co zrobić, wie co jest Ci potrzebne, na teraz , na ten trudny czas .  Zajrzyj wgłąb siebie, uspokój się, poddaj się temu co jest. Znasz odpowiedź dla siebie – daj sobie tylko czas i spokój. Posłuchaj swojego wnętrza. Posłuchaj mądrości ze środka. Jak odzyskasz spokój i równowagę łatwiej zniesiesz to co jest teraz . Zrozumiesz.

Tego Ci życzę.

anablog2020

                                                                                                                                                                    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: